Vytisknout

„NASVĚTLENO" - výstava k 55. výročí založení ZUŠ Miloslava Stibora - výtvarný obor.
Vlastivědné muzeum Olomouc
16. 6. - 25. 8. 2015

V pravidelných pětiletých intervalech pořádá naše škola reprezentativní výstavu prací svých žáků a studentů.

Jako jednotící téma jsme tentokrát zvolili světlo coby fenomén, který ovlivňuje zcela zásadním způsobem vnímání uměleckého díla i jeho tvorbu. V průběhu celého školního roku učitelé se svými žáky zpracovávali toto téma různými technikami, rozkrývali je z různých pohledů. Výsledkem této soustředěné práce pak bude pestrá, bohatá a inspirativní podívaná, kterou vám v muzeu připravíme.

Budeme rádi, když výstava svou kvalitou upozorní na důležitost uměleckého vzdělávání pro mladou generaci, která v době pasivního přijímání informací ztrácí schopnost vlastní kreativity. Ta našim žákům určitě neschází, vezměte své kamarády, přátele, dědečky, babičky, strýce a tetičky a přijďte se přesvědčit. Slavnostní vernisáž proběhne v úterý 16. 6. 2015 v 16.00 hodin. Žáci, kteří mají ten den výuku, nepůjdou do školy, ale s rodiči jsou srdečně zváni na vernisáž, stejně jako všichni ostatní.

K výročí školy a výstavě bude vytištěn katalog, který naši žáci obdrží zdarma, ostatní zájemci si jej budou moci zakoupit v muzeu.

nasvetleno