Verze vašeho prohlížeče není podporovaná. Stáhněte si aktuánlí verzi. http://windows.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

V roce oslav 60 let od založení školy si připomínáme i osobnost Miloslava Stibora, uměleckého fotografa a pedagoga, který byl nejen zakladatelem, ale také dlouholetým ředitelem školy. Zasadil se o uznání fotografie jako jednoho z uměleckých oborů, vyučovaných na lidových školách umění (nynější ZUŠ), je autorem dosud nepřekonané učebnice analogové fotografie pro ZUŠ. Pod jeho pedagogickým vedením z naší školy vycházelo mnoho amatérských fotografů, ale i příštích profesionálů. Skupina bývalých studentů, jejíž současné práce můžete shlédnout ve školní galerii, patřila k těm nejvýraznějším. Pod Stiborovým vedením uspořádali mnoho výstav a akcí. Jejich vzájemné vztahy byly velice přátelské, založené na vzájemném pochopení, úctě a respektu, ale i výraznému smyslu pro humor a nadsázku.

Po letech se tedy skupina studentů, nyní již vážených autorů, slétá do „mateřské“ galerie, aby společně zavzpomínali – jak jinak, než výtvarným počinem. Přejeme všem návštěvníkům, aby i pro ně byla výstava nevšedním zážitkem.

fotoskupina