Verze vašeho prohlížeče není podporovaná. Stáhněte si aktuánlí verzi. http://windows.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

Vstupte do zákulisí olomoucké zoo a poznejte její hrdiny

Víte, kdo jsou tiší hrdinové Zoo Olomouc? Nejsou to majestátní lvi, roztomilé pandy červené ani hraví giboni, ale oddaní zaměstnanci, kteří zajišťují chod zoologické zahrady. Právě jim vzdává hold nová výstava fotografií s názvem Zpověď tichých hrdinů, která vznikla v rámci dvouletého projektu studentů fotografie olomoucké ZUŠ Miloslava Stibora pod vedením Juraje Sosny.

Výjimečný pohled do zákulisí

Výstava představuje ucelený soubor fotografií, zachycující každodenní práci ošetřovatelů, veterinářů, chovatelů a dalších profesí, bez kterých by zoo nemohla fungovat.

„V průběhu let 2022 a 2023 se nám dařilo pečlivě dokumentovat práci zaměstnanců, kteří tvoří srdce této zoologické zahrady na Svatém Kopečku. S ochotnými pracovníky jsme měli možnost nahlédnout i do částí jinak veřejnosti nepřístupných,“ popisuje učitel fotografie Juraj Sosna.

Více než jen obrázky

Fotografie nejsou pouhými dokumenty, ale osobitými výpověďmi studentů o jejich setkání s tichými hrdiny zoo. Veronika Morozova, začínající fotografka z Ukrajiny, říká: „Tento projekt byl pro mě životním zlomem na mé fotografické cestě. Umožňuje divákům porovnat složitosti zákulisí s pohledem typického návštěvníka.“

Další ze studentů Hanuš Valenta zase zdůrazňuje důležitost vlastní tvůrčí identity„Společně můžeme přinést do projektu o naší zoo jedinečný pohled a ukázat její krásu.“

Výstava u výběhu kozorožců sibiřských probíhá až do 20. června 2024.

zpoved tichych hrdinu